Aktuality

Aktuality

Prodáváte padělky? Budte mít problém.

Po přečtení zdrojového článku uvedeme pár poznámek.

Určitě je potřeba dražší výrobek  konzultovat s odborníkem. Kupující zpravidla nerozliší originál od dokonalých padělků. Cílem padělatele je vyrobit co nejvíce shodný výrobek. Pokud však takový poradce či prodejce zklame, měl by být výrazně postižen.

Zneužití ochranné známky k padělání, by mělo být rovněž v praxi výrazně postihováno státními orgány. Při pohledu na nabídku bazarů a e-shopů a zejména na tržnice je zřejmé, že jsou zde výrazné rezervy. To, že je tady něco špatně jsou zprávy, že když ČOI nebo celní správa udělá akci na padělky na tržnicích, a zabaví velké množství padělaného zboží, za několik dní je situace stejná a padělky na svém místě!

Ochranná známka nic neochrání. Podstatou ochranné známky je garance kvality. Právě za to zákazník dává své peníze. Právě na této skutečnosti padělatelé parazitují.

Zdroj:

https://www.podnikatel.cz/clanky/prodavate-padelky-problem-budete-mit-i-v-pripade-ze-se-k-tomu-priznate/

 

Vysoký trest za prodej padělků

Policie vydala zprávu o akci proti prodejci padělků. Z ní je patrné, že se věnuje i této trestné činnosti, a  dbá nad dodržováním ochrany práv k ochranné známce. Kolik takových podnikavců uniklo pozornosti orgánů činných v trestním řízení v současné době, kdy jsou stovky a možná tisíce e-schopů?  Mnoho padělků si  naši kupující objednávají v cizině. Někteří s tím dokonce počítají ( cena naznačí). Není cestou postih  kupujících za nákup padělku? Co však ti, co kupují zboží za odpovídající cenu?  Nakupovat jen v kamenných obchodech? Je to ideální v dnešní internetové a zásilkokvé době? Pak je zde problém, že i v kamenných certifikovaných obchodech se vyskytly padělky. Řešení? Asi kombinace státních a  firemních opatření a zdravého rozumu.

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/vysoky-trest-za-prodej-padelku.aspx

 

Vězení za nákup padělku?

Padělky zboží způsobují evropské ekonomice škody v miliardách Euro. Francie a Itálie, které byly padělky značně poškozovány, dotáhly boj proti nim do takové podoby, která je pro nás poněkud překvapivá. Trestají nejen prodejce, ale i kupující. Možná je to jedna z cest. Efektivita tohoto postupu se však těžko vyhodnotí. S touto metodou však musí jít i široká publicita trestnosti koupě padělku. Poznání soudní síně a vysoká pokuta jistě není to, co by si český turista chtěl přivézt z dovolené.

Zdroj:

https://pravniradce.ihned.cz/c1-65382630-vezeni-za-nakup-padelku-porizeni-napodobeniny-se-v-zahranici-nemusi-vyplatit

 

Padělky světových značek

Krátký a zajímavý článek o padělcích módních značek. http://www.jasanska.com/editace/soubory/PDF/1208_padelky.pdf

Spíše než nějaké zdlouhavé vysvětlování problematiky je zdůrazněno právo duševního vlastnictví a případné důsledky jeho porušování. Realita, zejména ta česká, je poněkud odlišná.  Je uvedeno několik způsobů boje s padělky.  Zejména zaujme přístup  výrobce hodinek ROLEX, který s padělky vůbec nebojuje a padělky bere jako reklamu svých originálů. Staví na tom, že originální výrobky prodávají jen ve svých certifikovaných obchodech. Rozhodně zajímavá strategie. Co si však myslet o tom, že i v kamenných luxusních obchodech, které jsou cetifikované a ceny odpovídají originálům, se najdou padělky? Kde se stala chyba? Vždy by se takový případ měl dotáhnout a výsledek zveřejnit. Zde pár odkazů:

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/v-luxusnim-obchode-v-centru-prahy-prodavali-padelane-boty-za-30-tisic-40282568

https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/60542/ceska-obchodni-inspekce-nasla-v-luxusnich-prazskych-obchodech-padelane-obleceni.html

https://www.modnipeklo.cz/diskuse/eshop-prodava-padelky-163/strankovani/3/

https://www.omlazeni.cz/padelky-u-vuittona-48-177918-0.html

Co je špatného na kupování padělku ?

V článku jsou nahozeny postřehy z problematiky falz a padělků. Je to článek k zamyšlení o důvodech a dopadech výroby, distribuce a koupě padělků v širších souvislostech. Článek není určen těm, kdo na této aktivitě těm, kdo na padělcích vydělávají, ti se jistě  nenechají zviklat v pokračování. Je pro ty, kteří je nákupem padělků podporují a nechávají je vydělávat. Článek ukazuje i hlubší dopady, které padělky mají do ekonomiky státu a zdraví občanů. Doporučujeme k přečtení a v budoucnosti zvažovat, komu a za co vydáváme peníze.

https://www.delimano.cz/clanky/co-je-spatneho-na-kupovani-padelaneho-zbozi

Umělý jazyk v boji s padělky whisky

Padělaná whisky je velký problém pro gurmány i sběratele.  Whisky  láká padělatele stejně jako víno. Česká televize 7.8.2019 v pořadu Horizont ve 21.56 hod.představila  bojovníka s padělky whisky-umělý jazyk, který ušetří čas a peníze jak vědcům, tak i konzumentům. Pokud se týká přesnosti, tak ji stanovují na 99%.  Padělatelé asi budou mít horší spaní.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10316155327-horizont-ct24/219411058050807/video/712201

Padělky bot značky Nike budou spáleny

Padělky  luxusních bot značky Nike, které byly zajištěny v prodejně v Praze, budou spáleny. Jistě je to jeden ze způsobů řešení sporů. Je otázkou, kolik takových padělků se doslalo do oběhu. Rozhodně je zajímavá ta skutečnost, že se našli v kamenné prodejně. Její majitel jistě ví, kde a od koho nakupuje. Pro kupující je to špatná zpráva, jak je vidět, ani kamenné prodejny nejsou jistotou nákupu kvality a originality.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/za-padelky-luxusnich-bot-v-centru-prahy-nikdo-potrestan-nebude-stacilo-je-spalit-40292749

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/v-luxusnim-obchode-v-centru-prahy-prodavali-padelane-boty-za-30-tisic-40282568

Padělky zlatých slitků

Padělá se vše, na čem se dá vydělat. Proč by zlato mělo být výjimkou, zejména v současné době, kdy se cena zlata vyhoupla na 1500 dolarů. Podle odborníků v přiloženém článku se dá předpokládat další výskyt padělků. Je tedy nutná informovanost při nákupu a spolupráce se státními orgány.

Zdroj:

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/vysoka-cena-zlata-laka-podvodniky-na-trhu-se-objevily-padelk/r~255934f4b8ff11e9be22ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=default&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

plzen2015

Logo MK

eu-2

Logo PK