Aktuality

Aktuality

Nakupovala u nich i Bohdalová. Manželé opět u soudu kvůli padělkům známých obrazů

Od srpna roku 2023 probíhá před krajským soudem na Kinského náměstí v Praze soudní přelíčení v případu podvodu při prodeji padělaných obrazů, ze kterého je obžalovaný J.Fröhlich a spol. Rozsudek bude ukazovat stav trestního soudnictví u nás. Zajímavé bude i rozhodnutí soudu o osudu zajištěných obrazů. Teoreticky existuje nebezpečí, že se  tato podezřelá díla s nejistým autorstvím objeví opět na trhu.  Co na rozsudek a stav v oblasti sběratelství řeknou sběratelé a investoři? Jak se  zachovají?

https://echo24.cz/a/HEtRp/zpravy-domaci-soud-padelatele-obrazu-manzele-frohlichovi-capek-filla-toyen-herecka-jirina-bohdalova

Zadrželi jsme padělatele Banksyho děl, tvrdí Španělé

Zpráva o zadržení padělatelů je jistě dobrá zpráva, jen se nabízí otázka, kdo si mohl myslet ,že kupuje originální díla za uvedené ceny? Takový člověk určitě není, a pokud ano, měl by se léčit. Že došlo k porušení autorského práva je jisté. Ostatně, ví se, kdo je Banksy a komu ochranné svazy autorské platí poplatky?

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-zadrzeli-jsme-padelatele-banksyho-del-tvrdi-spanele-40463464

Josef Lehoučka ?

lehoucka iconNa trhu se objevilo falzum Josefa Lehoučky pod názvem "Tvary". Obraz je falzum, tudíž štítek "Díla" i popisný štítek na zadní straně jsou rovněž falešné, včetně podpisu Josefa Lehoučky. Podrobnosti v sekci FALZA - POCHYBNÉ AUTORSTVÍ.

Padělky děl Jaroslava Paura

V posledním roce se na internetovém aukčním trhu objevily padělky děl Jaroslava Paura. Buď se jednalo o celkový padělek, či jen na dílo neznámého autora byla doplněna falešná signatura. Rozhodně se nejedná o jediného autora, který je padělán a prostřednictvím internetu pouští na trh.

Coubine ?

Coubine icon V zahraniční aukční síni se prodalo dílo-Kytice, signované Coubine. Po zpochybnění a restaurátorské expertíze, došlo k uznání pochybností ze strany aukční síně a navrácení  kupní ceny. Podrobnosti v sekci FALZA - POCHYBNÉ AUTORSTVÍ.

Josef Lehoučka ?

 

josef lehoucka 1V internetových galerií se objevují pochybná díla signována Josef Lehoučka. Konkrétní obraz neodpovídá dílu uvedeného autora. Na obraze je umístěn štítek ČFVU na němž jsou uvedeny údaje, které neodpovídají realitě. Je hodně pravděpodobné, že razítko rovněž není dobové. Podrobnosti v sekci Pochybné autorství obrazů.

Ceny českých známek jsou přehřáté

Fanoušci Bohumila Hrabala a Jiřího Menzela, a nejen oni,  jistě znají film- Obsluhoval jsem anglického krále. V něm je krásně vidět, jakou investiční hodnotu měly známky po 2.světové válce i v následujících letech. Po roce 1989 se situace vrátila do poválečných let. Známky se staly opět výraznou investicí.

Známky se staly nejen investicí, ale zároveň předmětem spekulací a padělání, kterému se nevyhnuly ani legendy naší filatelie.

Dnešní koronavirová  a inflační doba nutí občany investovat a pojistit si úspory. Investor se dostává pod nákupní tlak.  Je jistě více možností než před 70 lety.  Odborníci tvrdí, že vznikly cenové bubliny, které se netýkají jen nemovitostí, bitcoinu, ale i známek, jak ukazuje zdrojový článek. Zda tomu tak je se přesvědčíme v budoucnosti. Vždy je však třeba dávat pozor na padělky a podvodníky. Padělky mají tu vlastnost, že z trhu nemizí a podvodníci také ne. Je to jejich základní vlastnost. Vždy se budou vracet na trh a komplikovat život sběratelů a investorů.

Zdroj:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ceny-ceskych-znamek-jsou-prehrate-s-investici-vyckejte-radi-filatelista-170967#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=1zgUFhS874I-202108020633&dop_id=170967&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Prodej pochybného obrazu Jindřicha Průchy

Na internetové aukci www.aukceobrazu.eu , se někdo snažil pustit do oběhu obraz signovaný  vlevo dole.  Po vydražení se prodej  nezrealizoval z důvodů pochybností ohledně autorství jmenovaného. Dá se předpokládat, že se obraz časem objevů opět na trhu. Podrobnosti naleznete v sekci FALZA - pochybné autorství.

plzen2015

Logo MK

eu-2

Logo PK