Aktuality

Aktuality

Zadrželi jsme padělatele Banksyho děl, tvrdí Španělé

Zpráva o zadržení padělatelů je jistě dobrá zpráva, jen se nabízí otázka, kdo si mohl myslet ,že kupuje originální díla za uvedené ceny? Takový člověk určitě není, a pokud ano, měl by se léčit. Že došlo k porušení autorského práva je jisté. Ostatně, ví se, kdo je Banksy a komu ochranné svazy autorské platí poplatky?

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-zadrzeli-jsme-padelatele-banksyho-del-tvrdi-spanele-40463464

Josef Lehoučka ?

lehoucka iconNa trhu se objevilo falzum Josefa Lehoučky pod názvem "Tvary". Obraz je falzum, tudíž štítek "Díla" i popisný štítek na zadní straně jsou rovněž falešné, včetně podpisu Josefa Lehoučky. Podrobnosti v sekci FALZA - POCHYBNÉ AUTORSTVÍ.

Padělky děl Jaroslava Paura

V posledním roce se na internetovém aukčním trhu objevily padělky děl Jaroslava Paura. Buď se jednalo o celkový padělek, či jen na dílo neznámého autora byla doplněna falešná signatura. Rozhodně se nejedná o jediného autora, který je padělán a prostřednictvím internetu pouští na trh.

Coubine ?

Coubine icon V zahraniční aukční síni se prodalo dílo-Kytice, signované Coubine. Po zpochybnění a restaurátorské expertíze, došlo k uznání pochybností ze strany aukční síně a navrácení  kupní ceny. Podrobnosti v sekci FALZA - POCHYBNÉ AUTORSTVÍ.

Josef Lehoučka ?

 

josef lehoucka 1V internetových galerií se objevují pochybná díla signována Josef Lehoučka. Konkrétní obraz neodpovídá dílu uvedeného autora. Na obraze je umístěn štítek ČFVU na němž jsou uvedeny údaje, které neodpovídají realitě. Je hodně pravděpodobné, že razítko rovněž není dobové. Podrobnosti v sekci Pochybné autorství obrazů.

Ceny českých známek jsou přehřáté

Fanoušci Bohumila Hrabala a Jiřího Menzela, a nejen oni,  jistě znají film- Obsluhoval jsem anglického krále. V něm je krásně vidět, jakou investiční hodnotu měly známky po 2.světové válce i v následujících letech. Po roce 1989 se situace vrátila do poválečných let. Známky se staly opět výraznou investicí.

Známky se staly nejen investicí, ale zároveň předmětem spekulací a padělání, kterému se nevyhnuly ani legendy naší filatelie.

Dnešní koronavirová  a inflační doba nutí občany investovat a pojistit si úspory. Investor se dostává pod nákupní tlak.  Je jistě více možností než před 70 lety.  Odborníci tvrdí, že vznikly cenové bubliny, které se netýkají jen nemovitostí, bitcoinu, ale i známek, jak ukazuje zdrojový článek. Zda tomu tak je se přesvědčíme v budoucnosti. Vždy je však třeba dávat pozor na padělky a podvodníky. Padělky mají tu vlastnost, že z trhu nemizí a podvodníci také ne. Je to jejich základní vlastnost. Vždy se budou vracet na trh a komplikovat život sběratelů a investorů.

Zdroj:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ceny-ceskych-znamek-jsou-prehrate-s-investici-vyckejte-radi-filatelista-170967#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=1zgUFhS874I-202108020633&dop_id=170967&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Prodej pochybného obrazu Jindřicha Průchy

Na internetové aukci www.aukceobrazu.eu , se někdo snažil pustit do oběhu obraz signovaný  vlevo dole.  Po vydražení se prodej  nezrealizoval z důvodů pochybností ohledně autorství jmenovaného. Dá se předpokládat, že se obraz časem objevů opět na trhu. Podrobnosti naleznete v sekci FALZA - pochybné autorství.

(Ne)nechat se napálit

Výstavě Originál? v GMU v Hradci Králové se koncem roku 2021 věnoval i  Reflex pod výše uvedeným nadpisem. Reportáž by si měli aspoň dvakrát přečíst zejména sběratelé a investoři.  O jejich sbírky a peníze  zejména jde. Pak by se ještě měli zamyslet nad svým jednáním. Právě oni svým nesprávným jednáním stimulují trh s padělky.

Celý článek je zde.

plzen2015

Logo MK

eu-2

Logo PK